XENOM introduction

View previous topic View next topic Go down

XENOM introduction

Post by Guest on Thu Mar 05 2015, 00:16

Salutare baieti si fete, in general duelisti. Din moment ce nu prea ma pricep asa de bine la autobiografii ca Quasarblazar am sa va fac o scurta descriere despre mine asa ca duelist. Prima oara cand sa difuzat la televizor acest desen animat mi sa parut interesant; adica nu mai fusesem nici cu Yu-Gi-Oh si nici cu MTG inainte. Pur si simplu cand am vazut desenele mi s-au parut chiar tari. Cateva saptamani dupa eram prin oras cu un prieten si am zis sa intram pe la un magazin de jucarii sa vedem ce mai adusesera. Cand am vazut boosterele de DM stiam ca seamana cu ceva ce mai vazusem la televizor inainte si am zis "why not". Mi-am cumparat cateva boostere si atunci a inceput totul. Chiar daca nu stiam regulile colectionam, faceam schimburi si ma duelam cu niste prieteni din cartier care si ei i-si cumparasera carti. Bineinteles ca pe vremea aceea nu stiam care sunt fakeuri si care sunt originale dar asta nu conta, pur i simplu ne distram. Cum faceam rost de bani cum ii cheltuiam pe toti pe boostere de DM. Asa a inceput viata mea de duelist, cam pe la jumatatea anului 2004; deci pot spune ca am peste 10 ani de Duel Masters chiar daca am mai facut si pauze bineinteles. Nu mia trecut niciodata prin minte si nici nu o sami treaca sa ma las vreodata de acest "sport", daca il pot numi asa. Ne extinseseram ca duelisti prin tot orasul, ajunsesem sa facem turnee de zeci de jucatori, unii mai priceputi altii insa doar de distractie. Prima oara eram cu civ de darkness si prietenul meu cel mai bun era cu fire insa pe parcursul anilor am facut "switch" si asa am ramas pana in ziua de azi.
 Venisera vremuri grele pentru unii dintre noi; unii sau lasat pt ca aveau prea putine carti, altii sau marit si nu li sa mai parut la moda. Mai ramaseseram 3 duelisti din zecile care eram dar pot spune ca eram cei mai pasionati. Nu eram cel mai bun dintre ei dar aveam cea mai mare vointa sa devin cel mai bun. Pe parcurs am mai pierdut un camarad si in prezent am mai ramas doar 2, si acestia insa separati; unu in romania iar celalalt in strainatate. Se vede cu timpul care au ramas devotati acestui joc. Insa eu nu m-am dat batut si am vrut sa duc pe culmile gloriei acest "sport". Si uite asa am ajuns unde am ajuns fara sa joc vreodata pe KP sau TCO. Stiu, probabil va ganditi la mine cu cine am jucat eu de am acumulat atata experienta. Ei bine anii siau spus cuvantul si colectia mea de carti crescuse in ritm alert chiar, ajungand sa ating cota de 4000 de carti. Asa ca aveam de unde sa fac deckuri; de antrenat ma antrenam cu camarazii mei si chiar si de unul singur de multe ori. Ore una dupa alta, nopti in sir ma jucam si nu ma plictiseam. Pana cand...
  Acum un an si jumatate ma uitam pe net sa mai cumpar niste carti si am dat de anuntul lui Victor cu cele 1000 de carti, dar ma fascinat si mai tare ce scria in continuare, fabricarea de carti. Iam lasat un mesaj ca sunt interesat si asa a inceput prietenia mea cu Victor. A urmat pe urma ore intregi pierdute la telefon cu eldiscutand carti, strategii, efecte si multe altele. Nici cu gagicamea nu vorbisem la telefon atata "esti nebun".
  Oricum, sper ca acest joc sa nu moara niciodata; nici cu noi si nici cu copii nostrii. Visez la data cand vom fii maestrii si chiar sa avem o scoala de DM unde copii sa invete acest joc frumos. Dar....eu nu am terminat sami spun cuvantul in DM asa ca generatiile viitoare mai au de asteptat.
  Pe tot parcursul carierei mele am respectat niste reguli cunoscute ca "Codul Maestrilor Kaijudo" si asta chiar ma ajutat. So long, fellas...
       I make no excuses; My actions are my voice.
               I have no enemies; My opponent is my teacher.
                       I need no deceitful tricks; My character is my sword.
                               I think not of quitting; My courage is my secret weapon.
                                        I know not of defeat; My experience becomes my strength.

Last edited by XENOM on Mon May 04 2015, 20:25; edited 1 time in total

Guest
Guest

Back to top Go down

Re: XENOM introduction

Post by LOGIC on Thu Mar 05 2015, 01:45

Foarte frumos Robert. Si da, intr-adevar, ar trebui cu totii sa respectam acest cod. Este unul din putinele jocuri care au un cod de onoare. Nici macar Yu-Gi-Oh pe care il practic in paralel cu DM nu are un cod!

LOGIC
Admin
Admin

Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Buzau, Romania

View user profile http://liveandduel.forumactual.com

Back to top Go down

Post by quasarblazar on Thu Mar 05 2015, 09:18

Foarte frumoasa povestea ta! Ii multumim lui Victor pentru faptul ca el a fost radacina arborelui din care a crescut un copac frumos, cu o tulpina solida si ramuri aflate in armonie unele cu celelalte.
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Vaslui

View user profile

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Mar 05 2015, 13:43

De mine inca mai rade lumea ca inca mai ma joc carti; dar chiar nu ma intereseaza de ce cred altii, asta sunt eu si asa voi ramane. Cool

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top