My story...

View previous topic View next topic Go down

My story...

Post by LOGIC on Thu Mar 05 2015, 07:58

Ma bucur f mukt ca unii dintre membrii s-au prezentat dand curs rugamintii mele. Acum haideti sa va spun pe scurt si mica mea poveste. Eram exact ca Robert prin primavara anului 2004, cand am inceput sa vad la televizor primul sezon din Duel Masters. Inca de la inceput m-a captat asa numita ,,strategie si lupta in carti,,. Mi s-a parut ceva nou si am fost total entuziasmat....Intr-o seara de primavara de martie, era vineri seara, si acum tin minte, am intra cu mama intr-o librarie sa imi iau niste caiete....si ca sa vezi ce am vazut in vitrine....niste carti care semanau cu ce vedeam eu la televizor...bataile inimii mi s-au accelerat(ce vremuri....si acum imi amintesc cu naivitate). Am cerut imediat sa vad, si da, era un pachet de carti Duel Masters! Am fost atat de bucuros, incat toata noaptea am stat si m-am uitat la carti analizand aproape totul.....si da, va dati seama ca nu stiam nici eu regulile la inceput! Apoi l-am convins pe cel mai bun prieten de joaca sa joace si el. Iradiam amandoi de fericire, parca castigasem o comoara. Apoi timp de ani intregi m-am duelat cu acest prieten al meu, pana cand a inceput sa nu ii mai placa jocul...pacat. Eu insa, i-am ramas fidel! In acele momente ale vietii mele nu aveam calculator, deci aveam un orizont limitat cu privire la joc, doar din ce vedeam in desene animate. In acele momente in care jucam cu prietetenul meu, am cumparat un deck care avea atasat si regulile jocului. De-abia atunci mi s-a lamurit mie totul; bineinteles, doar ce tine de reguli de baza. Avand in vedere ca nu am facut liceul acasa, ci am stat la camin, venind doar in vacante acasa, am inceput sa joc DM mai rar. Apoi mi-am cumparat laptop, mai tarziu si prima oara am aflat de site-ul http://duelmasters.wikia.com/wiki/Duel_Masters_Wiki. Aici am inceput sa studiez in mod teoretic toate cartile din TCG si inceputul din OCG. Prima oara am inceput sa joc pe TCO cu un deck de knight si avand in vedere ca la ora actuala era in top-meta, castigam dueluri pe banda. Fara sa-mi dau seama atunci, imi facusem primul meu deck de L/W/D control. Razz .Apoi am dat mai tarziu de kaijudo portal. Eiii, aici a inceput ptr mine initierea cu adevarat in toate strategiile de Duel Masters si am vazut sistematizarea jocului. Aici am inceput cu ajutorul multor membrii "open-minded", printre care si dragul nostru prieten Tiago sa imi pun bazele de duelist si sa vad cu adevarat cam cu ce se mananca duelul xD. Din pacate sederea mea acolo, nu a fost dintre cele mai lungi, intrucat in martie 2012, jocul a fost oprit. Dupa aia, am facut o pauza mare, jucand doar asa f rar si am inceput sa ma pun la punct cu Yu-Gi-Oh, studiind foarte mult mecanica jocului si cartile, avand in vedere ca DM si Yu-Gi-Oh au 2 mecanici diferite. Tin sa va spun ca pe Victor il cunosc inca de cand jucam amandoi in KP. Cand mi-a dat vestea cea mare ca vrea sa printeze si sa traduca carti, m-am bucurat f mult. A reusit sa reaprinda flacara din mine si am inceput iarasi sa joc DM mult mai des.(pe TCO, ). Vorbeam cu el ore intregi la telefon, ca si Robert, strategii, deckuri, etc... Si asa, pot spune ca ii datorez lui Victor reaprinderea pasiunii mele pentru DM, avand in vedere ca meta-game-ul actual o luase pe cai gresite, in zone unde nu mai exista balanta in joc. Si m-am gandit astfel, sa creez un forum in paralel cu grupu nostru de fb facut de Victor si sa adun oamenii pe el. Ma bucur enorm ca munca mea nu a fost in zadar si ca v-ati adunat toti aici! Mi-as dori ca in viitor sa fim cat mai multi! ^_^ ^_^ ^_^

LOGIC
Admin
Admin

Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Buzau, Romania

View user profile http://liveandduel.forumactual.com

Back to top Go down

Re: My story...

Post by Guest on Thu Mar 05 2015, 09:19

the story of a champion haa? Smile

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by quasarblazar on Thu Mar 05 2015, 09:28

Fratilor, de-acum incolo nimeni si nimic nu ne va mai desparti, nimeni si nimic nu ne va mai opri sa ne intalnim pe viitor, sa organizam turnamente si sa readucem gloria acestui joc pe care o merita din plin.
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Localizare : Vaslui

View user profile

Back to top Go down

Post by LOGIC on Thu Mar 05 2015, 09:49

Asa sa fie! Prin aceasta comunitate s-au legat prietenii foarte frumoase! Sper sa ramanem asa tot timpul si sa luptam pentru acest joc care merita sa fie cunoscut si de actuala generatie de tineri.

LOGIC
Admin
Admin

Localizare : Buzau, Romania

View user profile http://liveandduel.forumactual.com

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top